Jak vybrat hůlku?

Jak vybrat hůlku?

Je důležité si hned na začátku říci, zda-li chceme hůlku mažoretkovou nebo twirlingovou. Co je twirling a co klasická mažoretka? Více informací naleznete zde. Twirling nebo klasická mažoretka.

Twirling nebo Mažoretky?

Mažoretková hůlka. Má obě koncovky stejné. A můžete vybírat z mnoha různých tvarů, od klasických kuliček až po velké a malé hvězdy. Délka hůlky záleží hlavně na tom, jak dlouhou ruku má mažoretka, pro kterou je hůlka určena. Mažoretka, pro kterou, je hůlka určena si stoupne a upaží ruku. Změřte ruku od podpaždí ke konečkům prstů. Délka hůlky je nejbližší násobek čísla 5, tedy pokud zaměříte 53 cm, pak je ideální hůlka délky 55 cm, pokud naměříte 51 cm, pak je ideální délka hůlky 50 cm. Pokud si nevíte rady, neváhejte a zavolejte nám, rádi Vám se vším poradíme! Zde naleznete obrázek, jak správně zaměřit paži. Ještě dobrá rada. Určitě se nebojte vždy objednat hůlku spíše delší, tedy pokud zaměříte např. 52 cm, objednejte hůlku 55 cm dlouhou. Vaše malá mažoretka roste a za pár měsíců, jí bude delší hůlku akorát!

Pokud hledáte hůlku pro začínající mažoretku, nebo pro malou holčičku, které se líbilo, když viděla na náměstí vystupovat mažoretky, a teď Vám doma točí s vařečkou  tak bude nejvhodnější hůlka odlehčená nebo hůlka juniorka! Odlehčená hůlka má klasické koncovky, ale tyč je dřevěná, z kvalitního dubového dřeva. Hůlka je lehčí a začínající mažoretce se s ní lépe pracuje, a také je zde menší pravděpodobnost zranění. Zatímco hůlka juniorka je již vyváženou hůlku. Můžete vybírat z různých variant, s jednoduchými koncovkami - kuličkami. Provedení je velmi kvalitní, nerezová kvalitní trubička, vysoce leštěná, se speciálními čepy proti proražení. Barvu koncovek si můžete vybrat, nejoblíbenější jsou samozřejmě koncovky v neonové růžové barvě, ale v nabídce máme také koncovky bílé a dokonce i žluté.

Pro klasickou mažoretku zde máme hůlky Tornádo a Mistrál. Jedná se o kvalitní mažoretkové hůlky, vyrobené z vysoce leštěných nerezových trubiček se speciálními čepy proti proražení koncovek. Samozřejmě i zde můžete vybírat z více barevných variant. Máme hůlky s klasicky bílými koncovkami, ale také se žlutými a s neonově růžovými.

Twirling. Měření hůlky zde probíhá odlišně. Twirlerka se postaví, upaží, a změříme jí délku paže od krku, ke konečkům prstů. Délka hůlky je pak nejbližší násobku pěti u českých twirlingových hůlek, ale u amerických hůlkek Starline a Kraskin, které patří k opravdové špičce ve svém oboru. U twirlingových hůlek máme na výběr i co se týče průměru tyče. V Čechách máme hůlky o průměru 1 cm, tedy hůlky universální, vhodné pro twirlerky začínající i pro ty pokročilé. U amerických můžeme vybírat z průměru 9 mm, ty jsou vhodné pro začínající twirlerky, které teprve začínají a nezařazují mnoho složitých prvků, a pak průměr 1,1 cm, jedná se o hůlku pro pravé profesionálky, tyto hůlky jsou vhodné pro složité prvky, hlavně u rollsů oceníte výhody těchto hůlek!

U zboží zvolte Přidat do oblíbených.

Logo-instagram facebook

 Doporuč GoPay

Košík je prázdný.
mažoretka, mažoretky, twirling, hůlka, hulka, hulky, hůlky, české hůlky a americké hůlky
zboží v e-shopu: 594 e-shop systém banan.cz